Препорачано

Што треба да знаете пред да ангажирате дизајнер за внатрешно уредување?

Дизајнерите на ентериер се задолжени за изгледот и комоцијата во вашиот дом. Тие се одговорни за изготвување план за целокупниот изглед на просториите, избор на материјали, и дизајнирање функционален распоред. Но и покрај нивното искуство и знаење, има една работа што никогаш не треба да ја забораваат, а тоа сте вие,вашите желби и вкусови.

Прочитај повеќе

Уредете го Вашиот простор во бохо стил

Ако во минимализмот водечко правило е „помалку е повеќе“, во бохо стилот главното мото гласи - „помалку е помалку и повеќе е повеќе“. Затоа, ако сакате неконвенционалендизајн на собите во вашиот дом, продолжете да ја читате оваа блог статија во која ќе ви ги откриеме клучните карактеристики на овој стил за уредување.

Прочитај повеќе

Реновирањето на детската соба = забава за целото семејсто

Секој родител го посакува најдоброто за своето дете, а детската соба е нивното единствено приватно катче, и истовремено и простор во кој го поминуваат поголемиот дел од денот. Преуредувањето на детската соба е секогаш супер возбудливо, погледнете како да биде забавно за целото семејство.

Прочитај повеќе